Aktualności

3. Młodzieżowe Warsztaty Reportażu - rozpoczęcie rekrutacji!

14 września 2018
3. Młodzieżowe Warsztaty Reportażu - rozpoczęcie rekrutacji!

Rusza nabór na Młodzieżowe Warsztaty Reportażu!

 

Zadanie - stworzenie krótkometrażowego reportażu telewizyjnego. Temat - historia i współczesność Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Pomoc? Oczywiście! Doświadczonych reżyserów i scenarzystów, dziennikarzy i producentów, operatorów, montażystów i PR-owców. W prowadzonej przez FILMFORUM Pracowni A35 odbędą się Młodzieżowe Warsztaty Reportażu!

Zajęcia odbywać się będą w weekendy, od 20 października do 20 listopada 2018 roku w Warszawie. Przeznaczone są dla osób w wieku od 16 do 24 lat. Celem przedsięwzięcia jest poznanie i praktyczne doświadczenie wszystkich etapów procesu produkcji reportażu telewizyjnego - od budowania koncepcji, zbierania dokumentacji i pisania scenariusza, po zdjęcia, montaż, emisję i promocję. Filmy stworzone w ramach warsztatów zaprezentowane zostaną m.in. w warszawskiej Kinotece podczas CINEMAFORUM - 17. Międzynarodowego Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych (7-11 listopada).

Reżyser i scenarzysta Maciej Cuske opowie o konstrukcji filmu dokumentalnego i reportażu filmowego, pomoże stworzyć scenariusze, będzie czuwał nad realizacją i postprodukcją warsztatowych filmów. Jolanta Wiszniewska - dziennikarka i producentka telewizyjna - przybliży realia pracy w stacji telewizyjnej oraz zagadnienia związane z produkcją materiału reporterskiego. O roli reżysera i budowaniu relacji z bohaterem opowie dokumentalistka Maria Zmarz-Koczanowicz, która od pierwszej edycji pełni funkcję opiekuna artystycznego projektu i czuwa nad finalnymi efektami pracy uczestników. W realizacji zdjęć i postprodukcji pomogą: operator kamery Mateusz Górny oraz montażysta Rafał Listopad. Listę ekspertów zamykają Marceli Zielnik, montażysta telewizyjny, a także Weronika Skwarzec - specjalista PR.

Kurs podzielono na dwa etapy. Pierwszy to wykłady i ćwiczenia otwarte (przewidziano 60 miejsc), drugi - praktyczna realizacja krótkich form reportażowych (w tym weźmie udział część uczestników z etapu pierwszego).

Uczestniczenie w warsztatach jest bezpłatne. Aby się zgłosić, należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić formularz i przesłać go organizatorom do 10 października (decyduje data stempla pocztowego). Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają informację drogą elektroniczną do 17 października.

Regulamin

Formularz:


Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

***


„Pracownię A35” przy ul. Andersa 35 uruchomiło Stowarzyszenie FILMFORUM, dla którego ta przestrzeń jest swojego rodzaju powrotem do korzeni. To tutaj w 2002 roku powołano do życia najstarszą inicjatywę stowarzyszenia - festiwal CINEMAFORUM. Wtedy w tych murach mieściła się filia Domu Kultury Śródmieście, a festiwal znany był pod nazwą "OSKARIADA". Pracownia powstała jako przestrzeń wymiany myśli i doświadczeń w zakresie organizacji nowoczesnych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

Więcej informacji: a35.pl.


Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności