Aktualności

WAMA Film Festival - zbliża się termin 4 edycji wydarzenia

29 września 2017
WAMA Film Festival - zbliża się termin 4 edycji wydarzenia

Przedstawiamy najnowsze informacje o międzynarodowym festiwalu w Olsztynie.

Już na początku września rozpoczęła się Retrospekcja WAMA Film Festival, czyli regionalne pokazy najciekawszych filmów biorących udział w ubiegłorocznej edycji festiwalu.W tym roku udział w wydarzeniu bierze udział sześć miast - pokazy odbywają się w Bartoszycach, Elblągu, Ełku, Braniewie, Działdowie i Dobrym Mieście. Widzowie obejrzą film otwarcia ubiegłorocznej edycji, czyli „Ja, Daniel Blake” w reż. Kena Loacha, a także zestaw trzech filmów krótkometrażowych: „Lokatorki” (reż. Klara Kochańska), „Niestrudzeni wędrowcy” (reż. Kalina Alabrudzińska) oraz „Rower” (reż. Adam Hartwiński). Retrospekcje potrwają do 7 października 2017 r.

Już w najbliższy wtorek, 3 października 2017r. odbędzie się konferencja prasowa, na której zostaną ogłoszone wyniki selekcji filmów w dwóch konkursach: Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych i Konkursie Filmów Krótkich. Dowiemy się także, kto zasiądzie w trzech składach jurorskich: Konkursu Głównego, Konkursu Filmów Krótkich i Jury Mniejszości Kulturowych.

Podczas konferencji poznamy również szczegółowy program tegorocznej edycji festiwalu, którego motywem przewodnim i hasłem będzie OTWARTOŚĆ.

Bez otwartości trudno przyjąć lub zrozumieć wielokulturowość i różnorodną tożsamość etniczną czy religijną. Równie trudno zrozumieć strach przed wielokulturowością tym, którzy się nie boją. Trudno zrozumieć, jak rodzi się nienawiść. Trudno przyjąć poglądy drugiej strony. Na WAMA Film Festival podejmujemy trudne tematy. Przyjdź, otwórz się na filmy, otwórz się na dyskusję, otwórz się na innych ludzi.

WAMA Film Festival potrwa od 10 do 14 października. To już czwarta edycja wydarzenia, które tym razem odbędzie się w olsztyńskim Multikinie.

Więcej informacji:
www.wamafestival.pl

 

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności