Aktualności

Dr hab. Marcin Adamczak nowym dyrektorem CINEMAFORUM

24 czerwca 2016
Dr hab. Marcin Adamczak nowym dyrektorem CINEMAFORUM

Zarząd Stowarzyszenia FILMFORUM powołał dr hab. Marcina Adamczaka na stanowisko Dyrektora CINEMAFORUM - Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych w Warszawie.

Dr hab. Marcin Adamczak jest filmoznawcą, krytykiem filmowym i publicystą. Wykłada w Instytucie Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu, w PWSFTviT w Łodzi oraz na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 2010 i 2011 był stypendystą Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, a w roku 2011 laureatem konkursu im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych. Jest autorem książek "Globalne Hollywood, filmowa Europa i polskie kino po 1989 roku" (2010) oraz "Obok ekranu. Perspektywa badań produkcyjnych a społeczne istnienie filmu" (2014). Publikował m.in. w "Odrze", "Kwartalniku Filmowym", "Panoptikum", "EKRANach", "Kinie", "Magazynie Filmowym SFP" oraz w kilkunastu tomach zbiorowych. Od 2013 roku pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Programowej Instytutu KOSMOPOLIS Fundacji Nauki, Kultury i Edukacji.

Jubileuszowa, 15. edycja CINEMAFORUM odbędzie się w dniach 9-13 listopada 2016 r. w warszawskim Kinie KINOTEKA oraz w Mazowieckim Centrum Kultury Medialnej ELEKTRONIK.

Głównymi mecenasami przedsięwzięcia są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Projekt współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dr hab. Marcin Adamczak będzie trzecim Dyrektorem w 15-letniej historii imprezy. W latach 2002-2008 funkcję tę pełnił Maciej Dominiak, a w latach 2009-2015 Michał Konca.

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności