Aktualności

ZOOM-Zbliżenia ogłasza zwycięzców.

26 lutego 2018
ZOOM-Zbliżenia ogłasza zwycięzców.

Poznaj laureatów 21. edycji festiwalu!

 

Jury konkursu FILMU FABULARNEGO w składzie:                                                           

Joanna Kos-Krauze – reżyserka, scenarzystka i producentka – przewodnicząca jury,
Bodo Kox – reżyser filmowy, scenarzysta, aktor offowy,                                                   
Bartosz M. Kowalski – reżyser filmowy, scenarzysta

po obejrzeniu 52 filmów fabularnych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

2 równorzędne wyróżnienia otrzymują:                                                   
Tamara Vittoz za film pt. „Not Daddy”                                                                                   
Alejandro Damiani za film pt. „M.A.M.O.N. (Monitor Against Mexicans Over Nationwide)”

Nagrodę za najlepszy FILM FABULARNY w wysokości 5000 zł oraz statuetkę Żelaznego Filmowca otrzymuje: 
Balázs Dudás za film pt. „Welcome”

Nagrodę Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego otrzymuje:                             
Damian Kocur za film pt. „Nic nowego pod słońcem”

Nominacje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii:

Najlepszy Aktor dla Janusza Chabiora za film pt. „Fusy”                                                   
Najlepsza Aktorka dla Karoliny Kalemby za film pt. „Nic nowego pod słońcem”         
Najlepszy Montaż dla Kacpra Plawgo za film pt. „Na jagody”                                           
Najlepsza Reżyseria dla Damiana Kocura za film pt. „Nic nowego pod słońcem”       
Najlepszy scenariusz dla Kordiana Kądzieli za film pt. „Fusy”                                         
Najlepsze zdjęcia dla Roberta Lisa za film pt. „Nic nowego pod słońcem”

Jury konkursu FILMU DOKUMENTALNEGO w składzie:                                                     

Anna Zamecka – reżyserka – przewodnicząca jury,                                                             
Adam Olha – fotograf i reżyser,                                                                                                 
Daniel Antosik – dziennikarz, fotograf

po obejrzeniu 32 filmów dokumentalnych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

2 równorzędne wyróżnienia otrzymują:                                                                                     
Sarwar Abdullah za film pt. „ Facing death with wire-cutter”                                               
Tadeusz Chudy za film pt. „ Kinky”

Nagrodę za najlepszy FILM DOKUMENTALNY w wysokości 5000 zł oraz statuetkę Żelaznego Filmowca otrzymuje: 
Denis Pavlovic za film pt. „ Between yesterday and tomorrow”

Nagrodę Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego otrzymuje:
Hasan Demirtas za film pt. „Carry my voice”

Nominację do nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii najlepszy film dokumentalny otrzymuje:
Jakub Radej za film pt. „ Proch”

Jury konkursu VIDEO-ART w składzie:                                                                                    

Janina Hobgarska- fotograf, wieloletnia dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze,                                             
Aleksandra Kubiak  – artystka wizualna, performerka,                                                     
Kamil Kuskowski – malarz, artysta wideo, twórca instalacji,                                                 
Jan Mladovský – artysta, kurator wystaw, przewodniczący jury

po obejrzeniu 39 video-artów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

3 równorzędne wyróżnienia otrzymują:                                                                                   
Karolina Mełnicka za film pt. „ Krab rzeczny”                                                                             
Marta Krześlak za film pt. „Kompozycja przestrzenna”                                                     
Benjamin Rosenthal za film pt. „From this side of space to the other side of the signal”

Nagrodę za najlepszy VIDEO – ART w wysokości 5000 zł oraz statuetkę Żelaznego Filmowca otrzymują: 
Karen Akerman i Miguel Seabra Lopes za film pt. „Confident”

Nagroda Jury Studenckiego

Najlepszy Dokument:
Simon Panay za film pt. „Nobody dies here”

Najlepsza Fabuła:
Vinay Pujara za film pt. „Clash of morality”

Więcej informacji:
www.zoomfestival.pl

 

Data rozpoczęcia

2018-02-19

Data zakończenia

2018-02-25

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności